Cami Kürsüleri

Cami Mihrapları

Cami Mimberleri

Cami Panoları

Desenli Çini Karolar

El Dekoru Hamam

Havuz & SPA

Serigraf Türk Hamamı

Cami Çinileri

Serigraf Türk Hamamı

10x20 Çini Bordürler

Altın Lavabo Uygulama

anasayfa-katalog

Kataloglarımız

DEĞER KATAR

Parçalar bir araya gelerek uygulandığında bir bütünü oluşturup mekanınıza ayrı bir değer katar

GÜZELLEŞTİRİR

Estetik ve milli kültür motifleriyle bezenmiş yapılar Armada Çini ve Seramik’le hayatınızı güzelleştirir.

HUZUR VERİR

Armada Seramik’in otantik desenli ürünleri mekanlarınıza huzur verir.

HAKKIMIZDA

Armada Çini ve Seramik, yerelden evrensele, geçmişten geleceğe uzanan bir yolda ilerlerken, geleneksel çini sanatımızı modern bir şekilde yorumlamak, ürünlerini, kendine özgü yüksek pişirim, astar tekniği ile çininin yüzeyinde resimsel bir dekorlama tarzı ile yalın bir anlatımla sunmak amacındadır. Bir başka deyişle geleneksel çini sanatımızı modern bir şekilde yorumlayarak yaşadığımız evden çalıştığımız iş yerine kadar pek çok mekanı sanatsal öneme sahip milli değerlerimizle buluşturmak amacındadır.

Armada Çini ve Seramik’te ürün kalitesinin temel taşları arasında, renk ve desenlerin algılanabilmesi, yüzeyde kusur olmaması, uygulandığı mekanda performansını uzun süre devam ettirebilmesi, çok kolay temizlenebilir olması, ve kir tutmaması, estetik anlamda kusursuz olması, neşeli ve enerjik mekanlar yaratması gibi unsurlar yer alır.

 • Neden Çini?

  Çini üzerinde yer alan süsleme desen olarak sonsuzluğa uzanan bir süreklilik kazanır.

 • Türk Çini Sanatının Kısa Tarihçesi

  Anadolu uygarlığını tarihi form ve inceliklerle kültürel bir miras gibi evlerimize kadar taşıyan Türk Çini Sanatı, vatanı olarak kabul edilen Kütahya ve İznik topraklarında asırlık bir geçmişe sahiptir.

 • Uygulama Teknikleri

  Mozaik çini tekniği ; Türk çini Sanatında yaygın olarak kullanılan en eski teknik olan bu tekniğin kaynağını sırlı tuğla süslemenin aldığı söylenebilir.

 • Efsaneye Göre Çini Hakkında Herşey

  Efsaneye göre Çiniye dair herşey, gizemli bir kadının özel bir topraktan yaptığı çömleklerin büyüsüne kapılan halkın, kadını takip edip kullandığı özel toprağı çıkardığı yeri öğrenmeleri ile başlar. İşte o yer de bugünkü Kütahya’dır.

Kataloglarımız

Ürünlerimize ait detaylı teknik bilgi ve görsellere ulaşabileceğiniz kataloglarımızı bu sayfadan görüntüleyebilir ve indirebilirsiniz…

Katalogta yer alan ürünlerimiz; Desenli Çini Karolar, Kenar Suları – Bordürler, Cami Kürsüleri, Cami Mihrapları, Cami Mimberleri, Döküm Ürünler, Türk Hamamı, Promosyonlar&Hediyelik Ürünler, El Dekorları, İslami Çini Karolar (Ayetli Çini Karolar), İznik Çini Karolar

Referanslarımız