Türk çini sanatı çini süsleme, çini desenler, Kütahya çini, İznik çinisi, Osmanlı cami mimarisi, cami çinileri, Osmanlı çinisi, Unesco, tarihi eser

Türk çini Sanatı : Nizamiye Camii Çinileri Armada Çini Tarafından Yapılmıştır.

Türk çini sanatı : Nizamiye Camii Çinileri Armada Çini Tarafından Yapılmıştır.

Güney Afrika’nın Johannesburg şehrinde yapılmış olan Nizamiye Camii. Türkiye’nin yurt dışında yaptığı camileri içinde en güzel olanıdır.

Cami süsleme iç mimarisinde kullanılan çinileri Kütahya Armada çini tarafından yapılmıştır. Osmanlı çinisi desenleri, İznik selçuklu motifleri

Osmanlı dönemi Türk çini sanatının en güzel örnekleri ile duvar süslemeleri tamamlanmıştır.  Hat sanatı ayet yazılı levhalar duvarları süslemektedir.

Tamamen Türk el yapımı çini karolar ile cami süsleme ve tenziynat sanatı örnekleri Nizamiye camii için üretilmiştir.

Nizamiye Camii Hakkında :

01 Ekim 2009 da Güney Afrika Johannesburg Midrand’da 100 dönümlük arsa üzerine inşası başlayan Nizamiye Külliyesi,

04 Ekim 2012 de açılışı yapılmıştır. Külliye Mimar Sinan’ın Edirne Selimiye Cami ile aynı mimari yapıya sahiptir.

Devamını Oku

Türk çini sanatı, Osmanlı çini motifleri, Kütahya çinisi, İznik çinileri, Dekorasyon, Cami çinisi, Türk hamamı çini panoları,

Armada Çini Muhteşem Yüzyıl’a Sponsor Oldu.

Armada Çini Muhteşem Yüzyıl’a Sponsor Oldu.

Armada Çini Star Tv de yayınlanan başrollerini Halit Ergenç in oynadığı ” Muhteşem Yüzyıl ” adlı diziye sponsor oldu .

Türk çini sanatının muhteşem örnekleri artık beyaz perde ile buluşuyor.

Kütahya ve iznik çinileri ile yapılan saray duvar çini dekorasyonları film setlerini süslemeye devam ediyor.

Armada çini Kültür ve sanata çini dekorasyon alanında katkıda bulunmaktadır.

Gelenekten geleceğe mimari dekorasyon alanında Armada çini

OSMANLI’NIN MUHTEŞEM YÜZYILI…

Yirmialtı yaşında bu büyük iktidarı yönetmeye başladığında, Sultan Süleyman önüne öyle bir hedef koymuştu ki ;

Büyük iskender’den daha güçlü ve yaygın bir dünyada egemenlik kuracak ve Osmanlı’yı yenilmez kılacaktı..

Devamını Oku

Yeni Ürünlerimiz

www.armadacini.com

Yeni Ürünlerimiz

http://wwwarmadacinicom.c.sadecehosting.com/urunlerimiz/

Armada Çini portföyünde bulunan ürünler farklı beğenilere seslenebilecek, geçmişten gelen kültürümüzü yaşatacak ve gelecekteki nesillere her biri antika değerinde eserler olarak kalacak olan ürün çeşitliliğine ulaşmaktadır. Bu sebeple Armada çini ürün koleksiyonu  kullanıcılar tarafından herzaman beğenilmektedir. www.armadacini.com adresinde ürünlerimiz sergilenmektedir.

Çini dekorasyonu konusu yüzyıllardır Kütahya ya has bir sanat kolu olarak süregelmiştir. Bizde Armada çini  olarak bu ata sanatını devam ettirmek için var gücümüzle çalışmaktayız. Hem yurt içinde hemde yurt dışında ihracat ağırlıklı olarak satışlarımız devam etmektedir.

Armada çini,   geçmişten geleceğe uzanan bir yolda ilerlerken, geleneksel çini sanatımızı modern bir şekilde yorumlayarak yaşadığımız evden çalıştığımız iş yerine kadar pek çok mekanı sanatsal öneme sahip milli değerlerimizle buluşturmak amacındadır.

Çininin kullanıldığı alanlar o kadar çok gelişmiştir ki artık neredeyse her yapılan projede bir kültür mirası olarak Armada çini ürünlerine yer verilmektedir. Kültür saraylarında, okullarda, adalet saraylarında, otellerde, restorantlarda  çini başlıca süsleme sanatı olarak yerini almıştır. Her ne kadar modern mimaride gelişen yeni akımlar olsada insanımızın doğası vede kültü mirasına sahip çıkması sebebiyle her yeni akımın içinde çini yerini almıştır.

Çininin kullanıldığı alanlar o kadar çok gelişmiştir ki artık neredeyse her yapılan projede bir kültür mirası olarak yer verilmektedir. Kültür saraylarında, okullarda, adalet saraylarında, otellerde, restorantlarda  çini başlıca süsleme sanatı olarak yerini almıştır. Her ne kadar modern mimaride gelişen yeni akımlar olsada insanımızın doğası vede kültü mirasına sahip çıkması sebebiyle her yeni akımın içinde çini yerini almıştır.

Ata sanatımız çinide kullanılan her ren ve desenin bir anlam vede mana ifade ettiğini unutmamak gerekir. Adeta toprağın sanata yansıması şeklinde ifade edebiliriz.

Önceki dönemde yaşayan ulusların kendi motif ve desenlerini kullandıkları süslemelerde bu gün bile hala aynı renk ve desenlerin çalışmasını yapmaktayız. Yani çini sanatı evrensel bir kültürdür. Diyebiliriz ki çini duyguların toprağa yansımasıdır.

Güncel ve en yeni ürünlerimizi web sitemiz www.armadacini.com üzerinden görüntüleyebilir, sipariş formunu kullanarak teklif isteyebilirsiniz. Ürünlerimizi incelemek için tıklayınız.

Yeni Ürünlerimiz