fbpx

Hakkımızda

Armada Çini ve Seramik, yerelden evrensele, geçmişten geleceğe uzanan bir yolda ilerlerken, geleneksel çini sanatımızı modern bir şekilde yorumlamak, ürünlerini, kendine özgü yüksek pişirim, astar tekniği ile çininin yüzeyinde resimsel bir dekorlama tarzı ile yalın bir anlatımla sunmak amacındadır. Bir başka deyişle geleneksel çini sanatımızı modern bir şekilde yorumlayarak yaşadığımız evden çalıştığımız iş yerine kadar pek çok mekanı sanatsal öneme sahip milli değerlerimizle buluşturmak amacındadır.

Armada Çini ve Seramik’te ürün kalitesinin temel taşları arasında, renk ve desenlerin algılanabilmesi, yüzeyde kusur olmaması, uygulandığı mekanda performansını uzun süre devam ettirebilmesi, çok kolay temizlenebilir olması, ve kir tutmaması, estetik anlamda kusursuz olması, neşeli ve enerjik mekanlar yaratması gibi unsurlar yer alır.

Armada’nın sanatsal macerası, farklı beğenilere seslenebilecek, geçmişten gelen kültürümüzü yaşatacak ve gelecekteki nesillere her biri antika değerinde eserler olarak kalacak olan ürün çeşitliliğine ulaşana kadar sürer. Bu sebeple Armada Çini ve Seramik Koleksiyonu kullanıcılar tarafından beğenilmektedir.

Armada Çini ve Seramik’te ürün serileri, aslında bir Puzzle’nin parçalarını andırmaktadır. Parçalar bir araya gelerek uygulandığında bir bütünü oluşturup mekana ayrı bir değer katmaktadır. Bu değerler ferahlık ve temizlik hissi, dokunmatik anlamda kullanıcısı ile kurduğu bağ ve bunların ardından da doğanın yansıması olan desen ve renk gibi estetik etkenler, tarih ve kültür mirasını yaşatmanın mutluluğu diye sıralanabilirler.

Geleneksel Türk Sanatlarından biri olan çini sanatı, cami, köşk, saray, çeşme, türbe gibi tarihi ve sanatsal değeri olan pek çok yapının iç ve dış süslemelerinde vede ‘Gelenekten Geleceğe Yapıları Mimarisi Projesi’ kapsamında kimliksiz, kişiliksiz ve estetikten yoksun binaların yerine, estetik ve milli kültür motifleriyle bezenmiş yapıların yer alması da Armada Çini ve Seramik’le hayat buluyor.

Call Now Button